nauka-rysowania

Logo, inaczej znak firmowy

Wiele młodych ludzi walczy z bezrobociem. Lokalne rynki pracy nie są w stanie zaoferować stanowiska odpowiedniego dla danego wykształcenia. Ilość absolwentów uczelni wyższych znacznie przewyższa zapotrzebowanie na specjalistów w danych dziedzinach. Wyjściem z tej sytuacji wydaje się być pomysł na własny biznes. Jak wygląda stosunek firm, które przynoszą zyski do tych które trzeba było zamknąć? Statystyki i badania dotyczące własnej działalności gospodarczej potwierdzają, że coraz więcej osób ogłasza upadek firmy.

Aby przyjrzeć się dokładnie temu zjawisku należy przeanalizować z czego wynika niedostateczna ilość zleceń lub ich mała opłacalność. Tym co może nas wyróżnić na tle innych działalności jest logo znak firmowy. Znak graficzny bezpośrednio kojarzony z daną firmą wpływa
na pozytywną więź z klientem.  Odbiór usług przez daną osobę jest bardziej pochlebny jeśli ma ona poczucie, że skorzystała z czegoś dobrego jakościowo i unikatowego.
Dlatego też coraz więcej osób skupia się na budowaniu świadomości marki, co jest bezpośrednio związane z szatą graficzną strony internetowej. Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy wzrokowcami. Dlatego też umiejętne wykorzystanie tej właściwość może sprawić, że nasza firma będzie zauważalna w gąszczu usług oferowanych przez konkurencję. To właśnie logo znak firmowy ma na celu zwrócenie uwagi i zakodowanie obrazu w naszej podświadomości. Nawet jeśli w danym momencie nie skorzystamy z oferty danego przedsiębiorstwa to znajomość znaku graficznego sprawi, że kolejnym razem wyświetlimy jego nagłówek jako pierwszy. 
Logo znak firmowy bazuje na skłonności ludzi do tego co bardziej rozpoznawalne, taka opcja wydaje nam się bezpieczniejsza i atrakcyjniejsza. Kto inwestując pieniądze w przedmioty użytku codziennego czy tzw. dobra luksusowe nie zwróci uwagi na to kto jest producentem danego towaru?
Rozpoznawalność producenta wiąże się nieodzownie z jej symbolem.  Prowadząc własny biznes nie można bagatelizować wpływu bodźców wzrokowych na klientelę. Trafny znak graficzny to najskuteczniejsza forma wyróżnienia się na tle innych firm.

 

Tekst autorstwa Hanny,

Kursy rysunku są pomocne w projektowaniu logo